תכנית

*תכנית ההכשרה אינה סופית וייתכנו שינויים.

יום שני, ה 16- בדצמבר, 2019

 
השפעתה של תאוריית ה-Polyvagal על ריפוי טראומה.

08:30 – 09:00  רישום וכיבוד 

09:00 – 09:15 
דברי פתיחה

09:15 – 11:00  תאוריית הפוליוגאל: תובנות ביחס לפגיעות כתוצאה מטראומה, לחוסנה ולהחלמה
                          ד”ר סטיבן פורג’ס, פרופסור חוקר, אוניברסיטאות צפון קרולינה ואינדיאנה, הוגה תאוריית הפוליוגאל.

11:00 – 11:30  הפסקה וכיבוד

11:30 – 13:00  ד”ר פיטר לוין, המאסטר של החוויה הסומטית, הדגמת טיפול בשיטת החוויה הסומטית- SE (סרט וידאו)  
                          פרשנות של ד”ר סטיפן פורג’ס

13:00 – 14:00  ארוחת צהריים

14:00 – 15:00  PTSD אצל חיילים משוחררים ואצל נפגעי טראומה רפואית, בראי תאוריית הפוליוגאל (Polyvagal Theory)
                        ד”ר סטיבן פורג’ספרופסור חוקר, אוניברסיטאות צפון קרולינה ואינדיאנה, הוגה תאוריית הפוליוגאל.

                           מצגת על תפקיד האוקסיטוצין
                           ד”ר סו קרטר, פרופסור באוניברסיטאות אינדיאנה ואילינוי, מומחית בתחום תפקוד האוקסיטוצין.

15:00 – 15:30  מחקרכולל מצגת אודות מחקר SE ע”י ד”ר דני ברום וד”ר קטי לאווי.
                        פרופ. דני ברום, מייסד ומנהל כללי של המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה
                           ד”ר קטי לאווי, מנכ”ל המרכז לטיפול בטראומה ישראל

15:30 – 16:00  הפסקה וכיבוד
16:00 – 17:15  ראיית טראומה קולקטיבית ופתרון סכסוכים באמצעות תאוריית הפוליוגאל
                           ד”ר גב’ ג’ינה רוס, מייסדת ונשיאת המרכז לטיפול בטראומה, ארה”ב
                           סטיבן פורג’ס

יום שלישי, ה-17 בדצמבר, 2019

 

היום השני והשלישי של האירוע יוקדש לסדנאות שיועברו ע”י ד”ר סטיבן פורג’ס וד”ר סו קרטר.

תאוריית הפוליוגאל, אוקסיטוצין והנוירוביולוגיה של האהבה; השימוש במערכת המעורבות החברתית של הגוף מחוויה של איום ושל סטרס כרוני, לשם קידום הרגשות של ביטחון, מחוברות, אינטימיות והחלמה.
ד”ר סטיבן פורג’ס, פרופסור חוקר, אוניברסיטאות צפון קרולינה ואינדיאנה, הוגה תאוריית הפוליוגאל.

08:30 – 09:00  רישום וכיבוד

09:00 – 10:30  מושב 1 – הניורוביולוגיה של המחוברות (connectedness)

10:30 – 11:00  הפסקה וכיבוד

11:00 – 13:00  מושב 2 – תאוריית הפוליוגאל והתפתחות מערכת העצבים

13:00 – 14:15  ארוחת צהריים

14:15 – 15:45  מושב 3 – מערכת המעורבות החברתית (Social Engagement System) כמאפשרת פיתוח של מחוברות, אמון, משחק ואינטימיות

15:45 – 16:00  הפסקה וכיבוד

16:00 – 17:30  מושב 4 – האזנה כפורטל תרפויטי

יום רביעי, ה-18 בדצמבר, 2019

09:00 – 09:30  ארוחת בוקר, דברי ברכה

09:30 – 11:00  מושב 5 – יישום תאוריית הפוליוגאל בסיטואציות קליניות

11:00 – 11:30  הפסקה וכיבוד

11:30 – 13:00  מושב 6 – תפקיד האוקסיטוצין בלידה, בהיקשרות חברתית ובאהבה

13:00 – 14:00  ארוחת צהריים וביקור בתערוכה

14:00 – 15:30  מושב 7 – כיצד גורמים סביבתיים מכווננים את הרצפטור של האוקסיטוצין

15:30 – 16:00  הפסקה וכיבוד

16:00 – 17:00  מושב 8 – אוקסיטוצין והפרעות קליניות

17:00 – 17:30  מושב סיום – כיצד מודל האוקסיטוצין ותאוריית הפוליוגאל משתלבים בהבנת מחוברות, אמון ואהבה

17:30 – 18:00  סיום וחלוקת תעודות    

[סטיבן פורג’ס (PhD)

פרופסור  חוקר, הוגה תיאוריית ה-Polyvagalאוניבר

סיטת אינדיאנה ואוניברסיטת צפון קרולינה’.

ד”ר סטיבן פורג’ס הינו מדען מכובד ובעל הכרה בינלאומית במכון קינסי באוניברסיטת אינדיאנה בבלומינגטון ופרופסור חוקר במחלקה לפסיכיאטריה באוניברסיטת צפון קרולינה בצ’אפל היל.

הוא חלוץ בפסיכופיזיולוגיה וספרו פורץ הדרך, “תיאורית ה-POLYVAGAL: יסידות ניורופיזיולוגיים של רגשות, היתקשרות, תקשורת וויסות עצמי” היווה חלק אינטגרלי בשינוי הבנתנו וטיפולה המוצלח בטראומה

בשנת 1994 הציג את תיאוריית ה-Polyvagal, תיאוריה שמקשרת בין התפתחות מערכת העצבים האוטונומית של היונקים להתנהגות החברתית ומדגישה את חשיבות המצב הפיזיולוגי בהבנת ההופעה של בעיות התנהגותיות ושל הפרעות פסיכיאטריות. התיאוריה תורמת לפיתוח טיפולים חדשניים המבוססים על תובנות לגבי המנגנונים המעורבים בתסמינים שנצפו במספר הפרעות התנהגותיות, פסיכיאטריות ופיזיות. מחקרו זכה לציטוט בלמעלה מ 30,000 מאמרים בכתבי עת מקצועיים נחשבים. הוא המחבר של “תיאוריית ה-Polyvagal; יסודות ניורו-פזיולוגיים של רגשות, היקשרות, תקשורת וויסות עצמי”..

(The Polyvagal Theory: Neurophysiological foundations of Emotions, Attachment, Communication and Self-Regulation) (נורטון, 2017), “מדריך הכיס לתיאוריית הכוח הטרנספורמטיבי של הרגשת הביטחון” “The Pocket Guide to the Polyvagal Theory: The Transformative Power of Feeling Safe”) (נורטון 2017) ו

הוא היוצר של התערבות המבוססת על מוזיקה, פרוטוקול ה-Safe and Sound™ – The Safe and Sound Protocol™, המיושם כעת על ידי למעלה מ-1300 מטפלים כדי לשפר מעורבות חברתית ספונטנית, להפחית רגישויות שמיעה וויסות של מצבים.

ד”ר פורג’ס, הינו מדען בכיר ומוערך באוניברסיטת אינדיאנה, בה הוא מכהן כמנהל האיגוד למחקר דחק טראומתי אותו הקים. הוא משמש כפרופסור בחוג לפסיכיאטריה באוניברסיטת צפון קרולינה ופרופסור אמריטוס באוניברסיטת אילינוי בשיקגו ובאוניברסיטת מרילנד.

הוא כיהן כנשיא האיגוד למחקר פסיכו-פיזיולוגי וכנשיא התאגדות עמותות של מדעי ההתנהגות והמוח. בעבר קיבל פרס מטעם המוסד הלאומי לבריאות הנפש בגין עבודתו בתחום התפתחות מחקר מדעי. הוא חיבר למעלה מ-300 מאמרים שפורסמו בכתבי עת מקצועיים נחשבים במגוון דיסציפלינות, לרבות תחומי ההרדמה, ההנדסה הביו-רפואית, רפואת הטיפול הנמרץ, ארגונומיה, הפיזיולוגיה של ההתעמלות, גרונטולוגיה, נוירולוגיה, מדעי המוח, מיילדות, רפואת ילדים, פסיכיאטריה, פסיכולוגיה, מבחני פסיכומטריה, רפואת חלל ושימוש בסמים.

מאמרים נבחרים:
The Neorobiology of Feeling Safe – Stephen Porges
Polyvagal Primer from Clinical Application of Polyvagal Theory
Making the World Safe for our Children – Stephen Porges
Neurocardiology -Porges & Kolacz

Dr. Stephen Porges CV

ד”ר סו קרטר (PhD)

פרופסור לביולוגיה באוניברסיטת אינדיאנה ובאוניברסיטת אילינוי, מומחית לתפקוד של אוקסיטוצין.

ד”ר קרטר הינה המדענית שגילתה את הקשר שבין התנהגות חברתית לבין אוקסיטוצין. עבודתה בוחנת כיצד נתיבי אוקסיטוצין נמצאים במרכז מערכות פיזיולוגיות המאפשרות יכולת לחברותיות אנושית (human sociality). האוקסיטוצין פועל כמווסת של מערכת העצבים האוטומטית המאפשר את הרמות הגבוהות של הרגישות והתכווננות החברתית הדרושות לטיפוח יכולת לחברותיות אנושית ולהורות לילד. עבודתה בוחנת את הפעולות הייחודיות של אוקסיטוצין, לרבות תפקידו התומך בלידה, בהנקה, בהתנהגות אימהית, בוויסות גנטי של התפתחות הניאוקורטקס ובשמירת הספקת דם למוח.

ד”ר סו קרטר הינה מנהלת מכון קינסי ופרופסור רודי (Rudy) לביולוגיה באוניברסיטת אינדיאנה בבלומינגטון ופרופסור אמריטוס באוניברסיטת אילינוי בשיקגו, בה היא כיהנה כמנהלת משותפת של המרכז למוח-גוף במחלקה לפסיכיאטריה. בעבר שימשה כפרופסורית בכירה ומוערכת לביולוגיה באוניברסיטת מרילנד. קודם לכן שימשה

 כפרופסור במחלקות לפסיכולוגיה ואקולוגיה, אתולוגיה ואבולוציה באוניברסיטת אילינוי באורבנה-שמפיין. ד”ר קרטר שימשה בעבר כנשיאת האיגוד הבינלאומי למדעי המוח ההתנהגותיים  (Int

מחבר משותף של “יישומים קליניים של תיאוריית ה-POLYVAGAL: הופעתן של תרפיות המבוססות על תיאוריית ה-POLYVAGAL” Clinical”) Applications of the Polyvagal Theory: The Emergence of Polyvagal-Informed Therapies”) (נורטון, 2018).

ernational Behavioral Neuroscience Society)  והינה חברה באגודה זו ובאיגוד האמריקני לקידום המדעים (American Association for the Advancement of Science). היא פרסמה למעלה מ-300 מאמרים בכתבי עת מקצועיים מובילים שצוטטו מעל 25,000 פעם וכמו כן ערכה 5 ספרים, לרבות “היקשרות וחיבור; סינתזה חדשה” (“Attachment and Bonding: A New Synthesis”)  (הוצאת MIT, 2006).

ג’ינה רוס, MFCT
מייסדת ונשיאת המכון הבינלאומי לריפוי טראומה (International Trauma-Healing Institute), ארה”ב וישראל.

ג’ינה הינה מייסדת ונשיאת המכון הבינלאומי לריפוי טראומה (ITI  ארה”ב ו-ITI ישראל). ג’ינה, מחברת וחוקרת בעלת הכרה בינלאומית הינה חברה בכירה בפקולטה ל- SE. היא מוסיפה את ניסיונה הרב וחוצה התרבויות למומחיותה בטראומה אינדיבידואלית וקולקטיבית וגישור בסכסוכים. היא ניהלה סדנאות באירופה, ברזיל, אפריקה, אמריקה והמזרח התיכון. היא חיברה את הספר מעבר למערבולת הטראומה: תפקיד התקשורת בריפוי פחד, טרור ואלימות (Beyo

nd the Trauma Vortex: the Media’s Role In Healing Fear, Terror and Violence) וסדרה בת שישה ספרי הדרכה הנועדים למגזרים חברתיים: מעבר למערבולת הטראומה ולתוך מערבולת הריפוי (Beyond the Trauma Vortex into the . Healing Vortex) היא מתמחה בתרפיה של טראומה ועוסקת בתרפיה חוצה תר

בויות בשבע שפות, עבור מטופלים מ-50 מדינות שונות. ג’ינה רוס הינה מומחית מבוקשת בתוכניות רדיו וטלוויזיה ואורחת קבועה בכנסים בינלאומיים. היא תציג בקורס את הפרוטוקול שהיא פיתחה גישור סכסוכים, המשלבת ויסות עצמי וההבנה של צרכים בסיסיים בינלאומיים של העצמי ושל היריב. למידע נוסף, ראו ב-www.ginaross.com.

פרופ’ דני ברום, PhD
המייסד של מטיב, המרכז הישראלי לפסיכוטראומה בירושלים 

ד”ר דני ברום הוא פסיכולוג קליני ובמקור מהולנד וייסד שם מכון לפסיכוטראומה בשנות השמונים. ד”ר ברום פרסם ב-1989 המחקר ההשוואתי הראשון על טיפולים קצרי מועד להפרעה פוסט טראומתית ומאמרים רבים בתחום הטראומה והתמודדות. בין הפרויקטים של מטיב: מסע שחרור לחיילים משוחררים, תכנית פנד”ה ללימוד ויסות רגשות עבור ילדים, יצירת שירותים פסיכוסוציאליים ליהודי אתיופיה והכשרה למטפלים. רוב מאמציו מושקעים ביצירת גשר בין נתונים מדעיים לבין הפיתוח של שירותים בקהילה. ד”ר דני ברום הוא המייסד של מטיב, המרכז הישראלי לפסיכוטראומה בירושלים. הוא פסיכולוג קליני ובמקור מהולנד וייסד שם מכון לפסיכוטראומה בשנות השמונים. פרופ’ ברום פרסם ב-1989 המחקר ההשוואתי הראשון על טיפולים קצרי מועד להפרעה פוסט טראומתית ומאמרים רבים בתחום הטראומה והתמודדות. בין הפרויקטים של מטיב: מסע שחרור לחיילים משוחררים, תכנית פנד”ה ללימוד ויסות רגשות עבור ילדים, יצירת שירותים פסיכוסוציאליים ליהודי אתיופיה והכשרה למטפלים. רוב מאמציו מושקעים ביצירת גשר בין נתונים מדעיים לבין הפיתוח של שירותים בקהילה. 

about-team-cathy-lawi

ד”ר קאטי לאווי, PhD.
מנהלת בפועל של המכון הבינלאומי לריפוי טראומה, ישראל (International Trauma-Healing Institute, Israel).

לאחר סיום הלימודים בהצטיינות בתוכנית לדוקטורט בבית הספר לרוקחות בג’נבה, שוויץ, קאטי ניהלה פרויקטים של פיתוח תרופות עבור תאגידים בינלאומיים ולאחר מכן ייסדה וניהלה את חברת ביומד – עד ליום בו  נחשפה לחווית הטיפול ב- SE.

לאחר שהבינה את כוחו שלSE  בריפוי ובמניעת טראומה, החליטה להקדיש את חייה לקידום תרומתה של השיטה בישראל.

בעת השלמת קבלת התעודה שלה בשיטת SE  , קאטי חברה לג’ינה רוס והפכה להיות שותפה פעילה ב-ITI  ישראל. מאמציה הובילו לשותפויות אסטרטגיות עם משרד הבריאות ומשרד החינוך, ולפרויקטים מתמשכים עם ארגונים מובילים.

אנו מתכבדים להזמינכם להכשרה למטפלים בנושא תיאוריית ה-Polyvagal לריפוי טראומה

תיאוריית ה-Polyvagal הינה פריצת דרך מדעית ויישומית חשובה ברפואת גוף-נפש ובפסיכותרפיה. היא תרמה רבות לטיפול בפוסט טראומה ובטראומה התפתחותית, כמו גם ביישום של (Somatic Experiencing (SE .

התיאורייה מראה איך התפתחותה של מערכת העצבים האוטונומית מהווה את ה”פלטפורמה” העצבית עליה מבוססות התנהגות חברתית והתפתחותן של מערכות יחסים המושתתות על אמון וכיצד תגובות לסכנה וחוויות טראומטיות יכולות לכוונן את מערכת העצבים שלנו להגיב לאנשים כאילו הם טורפים, דבר הפוגע באינטראקציות החברתיות שלנו.

משתתפי ההכשרה יזכו להרחיב ולהעמיק את הבנתם בנוגע ל:

 • ·עקרונות ולמאפיינים של תיאורית ה-Polyvagal, ויקבלו מושג רחב על תפקידה ופועלה של מערכת העצבים האוטונומית בטראומה ובריפוי.

 • מדע העוסק בפיתוח הרגשת ביטחון ובחילוץ מתחושת סכנה שנוצרה בעת טראומה. תיאורית ה-Polyvagal תאיר באור חדש אבחנות פסיכיאטריות כמו PTSD, אוטיזם, דיכאון והפרעות חרדה.

 • כיצד התנהגויות בלתי מסתגלות לכאורה, לרבות מצבים של דיסוציאציה (ניתוק) אופייניות למצב פיזיולוגי אדפטיבי הגנתי הישרדותי.

 • מערכת המעורבות חברתית, כמחברת בין תחושות גופניות לעצבים הקרניילים (גלגלתיים), השולטים על הבעות הפנים, על האינטונציה הקולית ועל תנועות הגוף. כמו כן הם יוכלו ללמוד שיטות התערבות לפיתוח הרגשת בטחון ולהפחתת מצבי חרדה וטראומה).

אודות ההכשרה

הכשרה ייחודית זו תסקור את יישומה הנרחב של תיאוריית ה-Polyvagal. לראשונה בישראל יוצג חומר פורץ דרך תיאורטי, יישומי וחיוני לבעלי מקצועות הטיפול בתחום בריאות הנפש והרפואה וכן לחברי קהילת החוויה הסומטית (SE) .

ההכשרה תעסוק גם באינטראקציה שבין תיאוריית ה-Polyvagal ו-Somatic Experiencing באמצעות צפייה בסרט וידאו המתעד מפגש טיפולי עם המאסטר בטיפול גוף-נפש ד”ר פיטר לוין בנושא של טראומה של חיילים משוחררים ודברי פרשנות של פרופ’ פורג’ס בראי התיאוריה שלו.

משתתפי ההכשרה יוכלו להרחיב:

 • את הבנתם בנוגע לעקרונות ולמאפיינים של תיאורית ה-Polyvagal ויקבלו מושג רחב על עבודת מערכת העצבים האוטונומית בטראומה ובריפוי.
 • את הבנתם במדע העוסק בפתוח של  הרגשת ביטחון ובחילוץ מתחושת סכנה שנוצרה בעת טראומה. תיאורית ה-Polyvagal תאיר באור חדש אבחנות פסיכיאטריות  כמו  PTSD, אוטיזם, דיכאון והפרעות חרדה.
 • כיצד התנהגויות בלתי מסתגלות לכאורה, לרבות מצבים של דיסוציאציה (ניתוק), אופייניות למצב פיזיולוגי אדפטיבי הגנתי הישרדותי.
 • את הבנתם בנוגע למערכת המעורבות חברתית, כמחברת בין תחושות גופניות לעצבים הקרניילים (גלגלתיים), השולטים על הבעות הפנים, על האינטונציה הקולית ועל תנועות הגוף. כמו כן הם יוכלו ללמוד שיטות התערבות לפיתוח הרגשת בטחון ולהפחתת מצבי חרדה וטראומה.

  למי מיועדת ההכשרה:

  הכשרה זו מיועדת לקשת רחבה של אנשי מקצוע שמטפלים באנשים הסובלים ממצבי סטרס שונים, מצבי חרדה וטראומה. היא מיועדת ל:

  • רופאים
  • פסיכיאטרים
  • פסיכולוגים
  • עובדים סוציאליים
  • מרפאים בעיסוק
  • קלינאי תקשורת
  • פסיכותרפיסטים המשלבים עבודה גופנית/נפשית
  • מטפלים באמנויות
  • פיזיותרפיסטים
  • אנשי חינוך, ועוד. 

  ההכשרה מיועדת במיוחד למטפלים העוסקים בשיטת החוויה הגופנית Somatic Experiencing® ולאלה המעוניינים להעמיק את ההבנות שלהם בתחום הקשר בין המוח והגוף לבין מערכת המעורבות החברתית וההיקשרות החברתית. הידע המועבר בהכשרה זו הנו קריטי להבנת הדרכים לפתוח ולהרחבה של תחושת הביטחון אצל בני אדם,  ולסיוע לאנשים במצבי טראומה ומועקה. 

  להרשמה לחץ כאן

  דמי ההרשמה בש”ח (כולל מע”מ):

  דמי הרשמה

  הרשמה מוקדמת למשלמים עד ה-  22.10.2019

  הרשמה מאוחרת למשלמים החל מ-  23.10.2019 עד ה 11.12.2019
  השתתפות מלאה (16-18.12.2019)
  דמי ההרשמה להשתתפות המלאה כוללים:
  תג, תכנית הכינוס, השתתפות בהרצאות, כיבוד וארוחת צהריים במהלך שלושת הימים, השתתפות בסדנאות ותעודה.
  2200 ש”ח2400 ש”ח
  השתתפות ביום העיוני בלבד (16.12.2019)
  דמי ההרשמה ליום העיוני כוללים:
  תג, תכנית הכינוס, השתתפות בהרצאות, כיבוד וארוחת צהריים
  800 ש”ח880 ש”ח

  החל מה-12.12.2019 הרישום מראש לא יתאפשר. הרישום יתאפשר במקום בלבד (בעלות הרשמה מאוחרת).
  חברי קהילת החוויה הסומטית (SE) יוכלו ליהנות מהנחה של 20% מדמי הרישום עד 22.10.2019.

  ברישום קבוצתי (10 משתתפים ומעלה מאותו ארגון/עמותה) תאושר הנחה של 10% מדמי הרישום לכל הנרשמים בקבוצה.
  בכדי לממש את ההנחה יש ליצור קשר עם מחלקת הרישום: נאוה אלפנדרי לוי Nlevy@paragong.com  03-5767712

  החל מה-12.12.2019 הרישום מראש לא יתאפשר. הרישום יתאפשר במקום בלבד ב16.12.2019 (בעלות הרשמה מאוחרת).
  הרישום במקום הוא על בסיס מקום פנוי בלבד ותיתכן עלייה במחירי הרישום.

  מדיניות ביטול השתתפות:

  עד ה-22.10.2019 דמי הרישום יוחזרו בניכוי דמי טיפול בסך 50 ש”ח. החל מתאריך זה- לא יוחזרו דמי הרישום. 
  בקשות לביטול יתקבלו בכתב בלבד. טפסים ללא תשלום לא יטופלו

  מקום: מלון דן פנורמה, פרופסור יחזקאל קויפמן 10, תל אביב יפו.

  מועד: ימים שני-רביעי, 16-18 בדצמבר, 2019, י”ח-כ’ בכסלו התש”פ.

  מתכונת הכינוס: הרצאות מליאה.

  שפות הכינוס: עברית ואנגלית. תרגום סימולטני ומוקלד לאורך כל האירוע.

  תג שם: יש לשאת את תגי השם הניתנים בעת הרישום במשך כל זמן הכינוס ובכל שטחו.

  הפסקות קפה: ההפסקות יתקיימו באזור התערוכה המקצועית.

  ארוחת צהרים: תתקיים בחדר האוכל של המלון, הכניסה באמצעות שובר.

  כשרות: מלון דן פנורמה תל אביב הינו מלון כשר בהשגחת רבנות תל אביב.

  דרכי הגעה:
  מתחנת סבידור מרכז (רכבת ארלוזורוב)
  קו 10 – לרדת בתחנת המרד/פינס (כ-2 דקות הליכה למלון)
  קו 18 – לרדת בתחנת המרד/פינס (כ-2 דקות הליכה למלון)
  קו 90 – לרדת בתחנת יוסף לוי/הכובשים (כ-3 דקות הליכה למלון)
  מתחנה מרכזית ת”א
  קווים 17,31 – לרדת בתחנת חנניה/הירקון (כ-4 דקות הליכה למלון)
  כל הקווים המגיעים למסוף “כרמלית” עוצרים במרחק 7-10 דקות הליכה מבית המלון.
  מידע מלא ניתן למצוא באתר https://www.bus.co.il

  רשימת החניונים הקרובים למלון הכינוס:
  בית האצ”ל
  – נחום גולדמן 13 (כ-10 דקות הליכה)
  התחנה – המרד פינת קויפמן יחזקאל 65 (כ-11 דקות הליכה)
  גן הכובשים 2 – חנניה פינת קויפמן, פינת הכובשים (כ-4 דקות הליכה)
  תקומה – המרד 36 כ-(4 דקות הליכה)
  עין יעקב – קויפמן 16(כ-8 דקות הליכה)
  מרד – המרד 32 (כ-7 דקות)
  מומלץ להתעדכן בפרטי החניונים במפת האינטראקטיבית של אחוזות החוף http://www.ahuzot.co.il/Map/Parking/

  אנו מאחלים לכם כנס פורה,
  ג’ינה רוס וד”ר קטי לאווי
  המרכז לטיפול בטראומה, מתח וחרדה – ישראל

  אודות המרכז לטיפול במתח, חרדה וטראומה – ITI

  המרכז לטיפול במתח, חרדה וטראומה (ITI), הינו עמותה ללא כוונת רווח, שעוסקת בחינוך ומחקר. העמותה נוסדה בשנת 2001 בארה”ב ע”י גב’ ג’ינה רוס, ובשנת 2008 נפתח הסניף בישראל. מנכ”לית ITI ישראל הינה ד”ר קטי לאווי.

  מטרת המרכז היא, לעזור לארגונים וליחידים במניעת מתח, חרדה וטראומה ובריפויים, על ידי הפצת כלי העזרה הראשונה הרגשית (™EmotionAid) למניעת טראומה, ובהטמעת שיטת טיפול ‘החוויה הסומטית’ (®Somatic Experiencing) לטיפול בטראומה.

  צוות ITI פועל בטיפול במתח, חרדה וטראומה ובמניעתם, באמצעות כלים שנבדקו והוכחו באופן מדעי. בכלים למתן עזרה ראשונה רגשית (®EmotionAid), המשמשים כמקור לבניית חוסן אישי וקולקטיבי, אותם פיתחו בעמותה, נעשה שימוש בתחום הבריאות והחינוך (בתי ספר, צוותים חינוכיים, צוותי בריאות וכדומה).

  במקביל מספקת העמותה שירותי טיפול בתסמיני טראומה, בקרב אוכלוסיות המוכרות ע”י משרד הביטחון ובבתי חולים כלליים ברחבי הארץ.

  במהלך 14 השנים האחרונות הוכשרו ע”י צוותי העמותה מעל ל-3,000 מורים, יועצים, הורים, תלמידים, מטפלים, צוותי חירום, רופאים, מתנדבי ער”ן ואנשי מקצוע אחרים.
  צוות המרכז, הוזמן על ידי משרד החינוך ומשרד הבריאות להעביר הכשרות בעזרה ראשונה רגשית לצוותי חינוך ובריאות. השותפים לעשייה שלנו כוללים את המחלקה הפסיכיאטרית במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, ביה״ח שניידר וצוותים חינוכיים בבתי ספר ברשויות מקומיות ברחבי המדינה.

  ITI הינה ספק מורשה של משרד הביטחון (מספר ספק 0011013652). תכניות המרכז נמצאת במאגר התכניות של משרד החינוך (מספר תכנית 2200) ומועברות לצוותים חינוכיים בכל רחבי הארץ.

  הפרויקטים השוטפים שלנו כוללים:

  תוכן לשונית