אודות

אודות עזרה ראשונה רגשית – ®EmotionAid

ITI בהנהגתה של ג'ינה רוס, הכשירה מספר רב של מטפלים בשיטת SE®. כמו כן פיתח צוות ITI תכנית אימון יחד עם כלים חדשניים לעזרה ראשונה רגשית EmotionAid® , המיועדת למגזרים שונים. מאז שנת 1999, והניסיון מקצועי שנרכש במהלך השנים, השתפרו התוכן והנראות של כלי העזרה הראשונה הנפשית אותם פיתחנו. הכלים נבחנו ונוסו על הציבור הרחב ועל אנשי מקצוע מתחומים שונים, הן באזורי ספר ומלחמה ובהקשר רב תרבותי.

בנוסף, פיתח צוות המרכז תכנית פורצת-דרך ליישוב סכסוכים ולשיפור התקשורת. בתכנית משתמשים בכלים של ויסות-עצמי רגשי, כדי להבין מהי טראומה קולקטיבית וכיצד צרכים בסיסיים אוניברסליים לא-מסופקים משפיעים על תקשורת בין יחידים, קבוצות ועמים.

ב- EmotionAid® ניתן להשתמש בכל זמן ובכל מקום, על ידי אנשים צעירים ומבוגרים, גברים ונשים, אנשי מקצוע או הדיוטות.

 מהי עזרה ראשונה רגשית – EmotionAid®

ניתן ללמד את הציבור עזרה ראשונה רגשית, ככלי לטיפול-עצמי ולעזרה-עצמית. הכלי חיוני במיוחד במדינות בהן התושבים חיים במצבי לחץ כרוניים בעצמה גבוהה.

בעזרה ראשונה נפשית, משתמש מגוון רחב של מטפלים מתחומים שונים: בריאות ורפואה, בריאות נפש, מטפלי גוף, רפואה משלימה וחינוך.

כפי שאנו מחזקים את שרירי הגוף בעזרת תרגול יומיומי, אפשר וניתן לחזק את מערכת העצבים ולהחזיר לגוף את החוסן הטבעי, על ידי תרגול תגובות בריאות במצב של איום וטראומה.

ניתן ללמד EmotionAid® במגוון דרכים: ספרים, הכשרות וסרטונים, ללא צורך בסיוע מקצועי שוטף. הכשרות עזרה ראשונה רגשית מסייעת להתמודד עם לחץ טראומתי כרוני, ולפתח חוסן המונע התפתחות הפרעה פוסט טראומטית (PTSD). השיטה מבוססת על הידיעה שבני האדם נולדו יכולת טבעית להתגבר על השפעות טראומה. שיטת גוף/נפש זו עוזרת להתחבר למקורות הריפוי הפנימיים שבתוכנו ולהשתמש במנגנוני ההגנה הטבעיים שבגוף כנגד טראומה.

EmotionAid® משלבת גישות מיינדפולנס עם ידע מתקדם מתחום הביו-נוירו-פיזיולוגיה, כדי להחזיר וויסות עצמי. דרך השיטה לומדים כיצד לשחרר מתח ביו-פיזי, על ידי הדרכה עדינה של מערכת העצבים לשחרור מתח ועוררות טראומטית. בשיטה נעזרים על ידי מתן תשומת לב גופנית לתחושות הקשות הנוצרות בגוף כתוצאה מהזיכרונות הטראומטיים. כתוצאה מכך מתאפשר תהליך המשחרר הורמוני לחץ שהצטברו בגוף. ניתן להשתמש בשיטה בזמן אירוע טראומטי, מיד לאחריו ואף זמן רב אחריו למניעת הצטברות הורמוני לחץ בגוף.

מידע נוסף אודות קורסים והכשרות של ®EmotionAid ניתן למצוא כאן.